Ο Γιάννης Κουτσούκος, με απόφαση του Προέδρου του ΠΑΣΟΚ-Κινήματος Αλλαγής Νίκου Ανδρουλάκη, αναλαμβάνει Διευθυντής της Κοινοβουλευτικής Ομάδας.
Ο Χάρης Δημακαρέας τοποθετείται Προϊστάμενος της Κοινοβουλευτικής Ομάδας.
Επίσης, ανακοινώνεται ότι ο Δημήτρης Σαρηγιάννης θα είναι ο Διευθυντής του Πολιτικού Γραφείου του Προέδρου του ΠΑΣΟΚ-Κινήματος Αλλαγής στη Θεσσαλονίκη.
Γιάννης Κουτσούκος
Ο Γιάννης Κουτσούκος γεννημένος το 1953 στην Αμαλιάδα, διετέλεσε Βουλευτής Ηλείας με το ΠΑΣΟΚ το 2000 και παρέμεινε στο αξίωμα μέχρι τις 20 Σεπτεμβρίου του ίδιου έτους. Επανεξελέγη βουλευτής στις Εκλογές του 2004, του 2007, του 2009, του Μαΐου και του Ιουνίου του 2012 και του Ιανουαρίου του 2015. Ορίστηκε Κοινοβουλευτικός Εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ για την ΙΣΤ΄ κοινοβουλευτική περίοδο. Επανεξελέγη τον Σεπτέμβριο του 2015 με τη Δημοκρατική Συμπαράταξη. Διετέλεσε μέλος των Κυβερνήσεων του ΠΑΣΟΚ από το 2010 έως 2011, ως Υφυπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης και Εργασίας. Είναι Γραμματέας του Τομέα Οικονομικών του ΠΑΣΟΚ-Κινήματος Αλλαγής και μέλος της Κ.Π.Ε.
Με σημαντική συνδικαλιστή δράση στο επιστημονικό και εργατοϋπαλληλικό κίνημα (ΑΔΕΔΥ, Οικονομικό Επιμελητήριο). Πτυχιούχος του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΑΣΟΕΕ) με εργασιακή εμπειρία στον δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
Χάρης Δημακαρέας
Ο Χάρης Δημακαρέας γεννήθηκε το 1984 στην Αθήνα και είναι απόφοιτος της Νομικής Σχολής του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης. Κάτοχος Μεταπτυχιακού Διπλώματος της Νομικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών στην Ιστορία, Κοινωνιολογία και Φιλοσοφία του Δικαίου.
Είναι δικηγόρος Παρ’ Αρείω Πάγω, μέλος του Δικηγορικού Συλλόγου Αθηνών από το 2010 και ασκεί μάχιμη δικηγορία με ειδίκευση στο ποινικό και εργατικό δίκαιο. Έχει διατελέσει Γραμματέας της Π.Α.Σ.Π. Νομικής Κομοτηνής και Αντιπρόεδρος της Ένωσης Ασκούμενων και Νέων Δικηγόρων Αθηνών.
Δημήτρης Σαρηγιάννης
Ο Δημήτρης Σαρηγιάννης γεννήθηκε το 1972 στη Θεσσαλονίκη και είναι Διδάκτωρ πολιτικός μηχανικός του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με Μεταπτυχιακές σπουδές στο Imperial College του Λονδίνου. Διαθέτει εμπειρία στη μελέτη και την κατασκευή έργων υποδομής ως μελετητής και στέλεχος της «Εγνατία Οδός Α.Ε.».
Έχει υπάρξει Αντιπρόεδρος του Συλλόγου Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης, εκλεγμένο μέλος της κεντρικής αντιπροσωπείας του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδας και εκπρόσωπος εργαζομένων στο Διοικητικό Συμβούλιο της «Εγνατία Οδός Α.Ε.». Από τον Νοέμβριο του 2022 είναι Γραμματέας του τομέα υποδομών μεταφορών και δικτύων του ΠΑΣΟΚ- Κινήματος Αλλαγής.