Ένα από τα πιο γνωστά «μετωπικά site» του ΣΥΡΙΖΑ ήταν ξεκάθαρο ως προς την κατάσταση που επικρατεί στο κόμμα και έγραψε
« Η κατάσταση στον ΣΥΡΙΖΑ έχει αγγίξει ήδη τα όρια του γελοίου.
Ανεπάγγελτοι που παριστάνουν τους Αριστερούς καθυβρίζουν από το πρωί μέχρι το βράδυ τη νέα ηγεσία του ΣΥΡΙΖΑ,. Αυτό που συμβαίνει είναι πρωτοφανές. Μία περιθωριακή παρέα που δεν προσφέρει τίποτα, οι αποτυχημένοι της ζωής, ενώ ο κόσμος καίγεται , κάνουν σαν κακομαθημένα παιδιά που τους πήραν το παιχνίδι και τις δουλειές. Όλη αυτή η παρέα των ανικάνων ζουν εδώ και χρόνια από τα χρεοκοπημένα ταμεία του ΣΥΡΙΖΑ. Για ένα ξεροκόμματο αλυχτάνε, μην νομίζετε ότι είναι τίποτα ιδεολόγοι. Αν κοπεί το ξεροκόμματο θα πεινάσουν. Δεν μπορούν να κάνουν τίποτα , πέρα από τις γελοιότητες μέσα στον ΣΥΡΙΖΑ» .
Στην αριστερή αντιπολίτευση μόλις διάβασαν το συγκεκριμένο σχόλιο αναπτύχτηκαν δυο απόψεις . Η πρώτη , να απαντήσει κάποιο στέλεχος «πολύ σκληρά» για το ποιος είναι ο υπεύθυνος της ιστοσελίδας και τι σχέσεις είχε στο παρελθόν με κορυφαίο υπουργό που στήριξε Κασσελακη .
Η δεύτερη άποψη ήταν να τον αφήσουν στην «ασημαντότητα του» όπως είπε χαρακτηριστικά ο παλιός θεσμικός παράγοντας . Οι πληροφορίες μάλιστα θέλουν να πηγαίνουν τρία άτομα στους γραμματείς για διαμαρτυρία .